چاپ مقالات ISI | چاپ مقالات در نشریات ISI

چاپ مقالات isi

بسیاری از دانشجویان در دوره تحصیل خود با مقالات isi  برخورد میکنند و به این فکر می افتند که در این زمینه فعالیت هایی داشته باشند .اما این مقالات چیستند و چگونه باید به چاپ مقالات isi پرداخت؟

موسسه ایران تز به عنوان یکی از برترین موسسات انجام پایان نامه در ایران این افتخار را دارد که به آموزش انجام پایان نامه  در تمامی مقاطع تحصیلی وهمچنین آموزش های لازم برای  تنظیم مقالات isi میپردازد

.پس در ادامه این مطلب به بررسی مقالات isi خواهیم پرداخت.

 

چاپ مقالات isi

آموزش چاپ مقالات در نشریات ISI

با توجه به اهمیت تدوین و چاپ مقالات ISI در بسیاری از دانشگاه ها و امتیاز بالای آن برای حضور در مقاطع تحصیلی بالاتر بسیاری از دانشجویان تلاش دارند تا در هر مقطع تحصیلی حداقل یک یا دو مقاله آی اس آی داشته باشند. در موسسه ایرانتز با تکیه بر مهارت های اساتید این موسسه تلاش خواهیم کرد تا آموزش های لازم در خصوص چاپ مقالات ISI  را به دانشجویان ارائه کنیم . توجه داشته باشید که کسب این مهارت ها با تمرکز و تلاش خود فرد به بار خواهد نشست و تنها حضور در این دوره ها کفایت نخواهد کرد. 

اطلاعات بیشتر در باره مقالات ISI

مؤسسهٔ اطلاعات علمی یا ISI (به انگلیسی: Institute for Scientific Information) مؤسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. 

این مؤسسه توسط مؤسسهٔ علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته می‌شود. مؤسسه اطلاعات علمی بخشی از شرکت Thomson Reuters است.

مؤسسهٔ ISI خدمات مربوط به پایگاه‌های دادهٔ فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد. به‌طور اختصاصی این خدمات نمایه‌سازی نقل‌ قول‌ها و تحلیل آنها است که توسط خود گارفیلد پایه‌ گذاری شده‌است. این خدمات شامل نگهداری داده‌های نقل‌قول‌های مقالات هزاران نشریهٔ دانشگاهی است.

این خدمات از طریق سرویس پایگاه دادهٔ ISI's Web of Knowledge در دسترس است. این پایگاه داده به پژوهشگران این امکان را می‌دهد که بدانند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل‌قول کرده‌اند.

آی‌اِس‌آی، سالانه گزارشی را تحت عنوان گزارش استنادی مجلات علمی که با سرواژه جِی‌سی‌آر (به انگلیسی: Journal Citation Reports) معروف است ارائه می‌کند که در آن، مجلات نمایه‌شده در بانک اطلاعاتی خود را بر اساس شاخصی با عنوان ضریب تأثیرگذاری رتبه‌ بندی می‌کند. در حال حاضر ضریب تأثیرگذاری یکی از شاخص‌های اصلی برای اعتبار علمی مجلات علمی محسوب می‌شود

چاپ مقالات isi در ایران

List  یا ISI Listed ، و یا ISC به محقق تعلق می گیرد.

جهت اطمینان از ISI بودن مقاله بایستی به سایت زیر مراجعه نمود که دارای قابلیت جستجو به صورت نام کامل مجله یا ISSN مجله است:

در بخش Coverage اگر مجله از سه دسته زیر باشد به عنوان JCR شناخته می شود:

  •  Science Citation Index Expanded Source Publication
  • Social Science Citation Index Source Publication
  • Arts and Humanities Citation Index Source Publication

در غیر اینصورت مجلات به عنوان مجلات ISI Listed  به شمار می روند.

چاپ مقالات isi

اعتبار مجلات isi

همانطور که برای شما گفتیم چاپ مقالات isi یکی از مهمترین مراحل در تحصیل یک دانشجو است.اما این مقالات تا چه میزان دارای اعتبار است؟ به طور کلی مجلات isi از دو شیوه مورد بررسی اعتبار قرار میگیرند:

1.نام کامل مجله

2.شاپا

مقالات isi در شاپا :

شماره استاندارد بین‌المللی پیایندها (شاپا) یا ISSN (مخفف عبارت انگلیسی International Standard Serial Number) شمارهٔ هشت رقمی منحصربه‌فردی است که برای مشخص کردن یک نشریه دوره‌ای چاپی یا الکترونیکی به کار می‌رود. این استاندارد توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تحت نام ایزو ۳۲۹۷ در سال ۱۹۷۵ تبیین شده‌است.

فرمت شماره سریال استاندارد بین‌المللی یک شماره هشت رقمی (حرفی) است که توسط اتصالها و فواصل به دو قسمت چهار رقمی تقسیم می‌گردد. عدد آخر که می‌تواند از ۰ تا ۹ یا X باشد «شماره کنترل» نامیده می‌شود. گزارش خوانش (توسط دستگاه‌های بارکد خوان) این شماره برای مثال ممکن است چیزی مانند ۵۹۵۵–۰۳۷۸ باشد که از طریق الگوریتم زیر به تطبیق و کنترل آن مبادرت می‌شود:

محاسبه حاصل جمع هفت رقم ابتدایی شماره ISSN به ترتیب در حاصل ضرب در شماره‌های ۸، ۷ ، ۶، ۵ ، ۴، ۳ و ۲:
0*8 + 3*7 + 7*6 + 8*5 + 5*4 + 9*3 + 5*2 = 0 + 21 + 42 + 40 + 20 + 27 + 10 = 160

سپس ضریب عدد ۱۶۰ را به پیمانه ۱۱ محاسبه می‌کنیم:
پیمانه (160 بر 11) = 16

شما می‌بایست متناوباً این تقسیم را بر پایه ۱۱ انجام بدهید:
160 / 11 = 14.6

سپس قدرمطلق باقی‌مانده (که در بالا شش است) ارزش شماره کنترل ما را وقتی که از میزان ۱۱ تفریق می‌شود، را مشخص می‌کند:
11 - 6 = 5

شماره کنترل ما پنج می‌شود. همچنین X نشاندهنده شماره ده در شماره کنترل می‌باشد.

همچنین طبق الگوی بالا یک سیستم چک‌کننده معتبر بودن ای اس اس وجود دارد است که از طریق آن می‌توان معتبر بودن یا جعلی بودن ای اس اس ان را تشخیص داد.

 

آموزش انجام پایان نامه کارشناسی 

آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد 

آموزش انجام پایان نامه دکتری

 میتوانید در ادامه با برخی از خدماتی که موسسه ایران تز ارائه میدهد همراه باشید:

مشاوره انجام پایان نامه کشاورزی
مشاوره انجام پایان نامه کامپیوتر 
مشاوره انجام پایان نامه معماری 
مشاوره انجام پایان نامه ارشد حسابداری
29شهر