• 09106803996 برای مشاوره رایگان با اساتید همین حالا تماس حاصل نمایید
 • معرفی بانک های اطلاعاتی

  بهترین بانک های اطلاعاتی کشور

  بانک های اطلاعاتی را میتوان از مهمترین مواردی دانست که در انجام پایان نامه باید به آن ها توجه داشته باشیمدر ادامه این مطلب موسسه ایران تز برای شما مطالبی را آماده کرده است که با استفاده از آنها میتوانید به خوبی به انجام پایان نامه در تمامی مقاطع تحصیلی و در تمامی رشته های دانشگاهی در سراسر کشور بپردازید.اما به یاد داشته باشید که موسسه ایران تز به عنوان برترین موسسه انجام پایان نامه در ایران به انجام برخی از مهمترین پابان نامه ها در دوران تحصیل شما میپردازد که میتوانید با کلیک بر روی لینک های زیر با برخی از آنها آشنا شوید:

  آموزش انجام پایان نامه دکتری

  آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد 

  آموزش انجام پایان نامه

  انجام پایان نامه

  بانک های اطلاعاتی ایران

  برای کسب یک نمره خوب و همچنین نگارش یک پایان نامه دارای اهمیت باید این موضوع را در نظر بگیرید که موضوع پایان نامه شما پیشتر بررسی و تحقیق شده است یا نه؟ چه مطالبی برای موضوع بحث شما قبلا ارائه داده شده است.برای برررسی این موضوع باید به سراغ بانک های اطلاعاتی کشور رفت.ما در ادامه این مطلب برای شما به معرفی و بررسی برخی از بانک های اطلاعاتی کشور میپردازیم.اما به یاد داشته باشید که موسسه ایران تز به عنوان برترین موسسه انجام پایان نامه در ایران به بررسی و ارائه مقالات isi نیز میپردازد.

  1- کمیسیون نشریات علمی کشور (http://journals.msrt.ir)
  معرفي: در این سایت کلیه نشریات مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تفکیک دانشگاه/موسسه ناشر، گروه علمی و زبان معرفی شده است. همچنین از طریق سایت اینترنتی مرکز برنامه ریزی و سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم، امکان مشاهده به روز نشریات معتبر ISI و ISC و علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی وجود دارد.

  2- پایگاه های اطلاعاتی آن لاین مقالات انگلیسی (http://lib.isu.ac.ir)
  معرفي: در این سایت پایگاه های اطلاعاتی معتبر علوم اجتماعی و علوم انسانی شامل Ebsco و Emerald و Jstorو ProQuestو کتابخانه دیجیتال پیوسته Online Digital Library به طور کامل معرفی شده است. دسترسی به این پایگاه های اطلاعاتی (با صدها بانک اطلاعاتی زیرمجموعه) تنها با خرید اکانت یا از طریق کتابخانه دانشگاه ها امکان پذیر می باشد.

  3- نشريات معتبر علمي جهان (مقالات رایگان انگلیسی) (www.journaltocs.ac.uk)
  معرفي: از طريق اين سايت مي توانيد به فهرست مقالات بيش از 24 هزار نشريه معتبر علمي دنيا در رشته هاي مختلف دسترسي پيدا كنيد و متن کامل بيش از 7810 نشريه آن را به صورت رايگان دانلود نماييد. پس از ورود به سايت در قسمت جستجو، بر اساس نام نشريه يا كليدواژه ها جستجو نماييد و نشرياتي كه داراي نشان دسترسي آزاد (Open Access) هستند را مي توانيد به صورت رايگان دانلود فرماييد.

  4- دانلود رایگان مقالات انگلیسی با امکان ترجمه (http://www.freepaper.ir)
  معرفي: از طریق این بانک اطلاعاتی، برخی مقالات سایت های Sciencedirect و IEEE را می توان همراه با ترجمه فارسی اولیه، رایگان دریافت کرد. برای اینکه قادر به دانلود مقاله باشید باید حتما عضو سایت فری پیپر بوده و اعتبار لازم را داشته باشید. برای دانلود رایگان مقاله انگلیسی می توانید عنوان یا آدرس و یا برای جستجوی دقیق DOI را وارد کنید. همچنین این سایت امکان دانلود رایگان کتاب های انگلیسی را دارد (از طریق لینک بوک یار) که می توانید عنوان و یا ISBN کتاب را وارد کنید و آن را دریافت نمایید.

  5- دانلود رایگان مقاله های انگلیسی ایلرنیکا (http://elearnica.ir)
  معرفي: از طریق این بانک اطلاعاتی، دسترسی به مهمترین پایگاه‌های مقالات علمی از جمله ACM، ASCE، ACS، Emerald، Proquest، IEEE ، Wiley، Springer ، ScienceDirect ، فراهم شده است. در بخش منابع کتابخانه لیست کامل پایگاه‌ها تحت پوشش ارائه شده است. لذا شما می توانید لینک مقاله‌ دل‌خواه خود را در سایت وارد نمایید، در صورت دسترسی به شما اجازه دانلود داده خواهد شد.

  6- دانلود کننده مقالات علمی انگلیسی (http://freepaper.me)
  معرفي: این وب سایت نسبتاً غیر انتفاعی است که تمام تلاش خود را جهت در دسترس قرار دادن منابع علمی به جامعه پژوهشی کشور انجام میدهد. در حال حاضر دسترسی به اکثر منابع Sage Journals ، Oxford Journals ، Wiley Online Library ، Informs.org ، nature.com ، IEEE ، ScienceDirect ، Taylor & Francis ، Springer برای کاربران بصورت فراهم شده است.

  7- آموزش الکترونیک رایگان مکتب خونه (http://maktabkhooneh.org)
  معرفي: این سایت فیلم های کلاس های درسی دانشکده های مختلف از جمله مدیریت را منتشر می کند. محتوای اصلی کلاس ها به صورت فیلم هایی است که هر کدام به موضوعی خاص می پردازند. با استفاده از این سایت دانشجویان می توانند در کلاس های دلخواهشان رایگان شرکت کنند و درباره ی هزاران موضوع یاد بگیرند. همچنین برای مراجعه به کلاسهای آموزش رایگان الکترونیک بین المللی می توانید به سایتهای دانشگاه استنفورد http://ecorner.stanford.edu و https://www.coursera.org و http://ocw.mit.edu/courses و https://www.edx.org مراجعه فرمایید.

  آموزش انجام پایان نامه ادبیات فارسی

  آموزش انجام پایان نامه عمران

  آموزش انجام پایان نامه عمران آب

  مهمترین مقالات دانشگاهی

  8- موتور پیشنهاد نشریات مرتبط برای مقاله شما (journalfinder.elsevier.com)
  معرفي: بعد از نوشتن یک مقاله بین المللی به دنبال ژورنالی باید گشت که مقاله مان را به آنجا بفرستیم برای داوری و چاپ. چگونه این ژورنال ها را باید پیدا کرد؟ در این پست یک وبسایت را به شما معرفی می کنم که به شما در این راه کمک خواهد کرد و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه خواهد نمود. برای استفاده از این موتور جستجو، ابتدا عنوان و چکیده مقاله خود را در بخش مربوطه وارد می کنید و حوزه ی آن را انتخاب می کنید، سپس لیستی از ژورنال های بالقوه برای شما نشان داده می شود. جالب این است که می توانید در این لیست مدت زمان انتظار را برای چاپ نهایی مقاله ی خود در هر ژورنال مشاهده کنید. همچنین اطلاعات بسیار مفید دیگری مانند ضریب تاثیر ژورنال، مدت زمان بررسی مقاله توسط ادیتور، درصد پذیرش مقالات و غیره نیز در نتایج برای هر ژورنال مشخص شده است.

  9- سامانه نشر دانش دانشگاه شهید بهشتی (http://scj.sbu.ac.ir)
  معرفي: از طريق این سايت مي توانيد به بيش از 2300 مقاله فارسي، از 28 نشريه علمي تخصصي در رشته هاي مختلف علوم اجتماعی و رفتاری، علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پزشکی و محیط زیست، علوم پایه و سایر مواردكه در دانشگاه شهید بهشتی منتشر مي شود دسترسي آزاد (Open Access) داشته باشيد و مقالات موردنيازتان را به صورت رايگان دانلود کنید.

  10- سامانه یکپارچه نشریات علمی ناجا (www.http://journals.police.ir)
  معرفي: نیروی اتنتظامی جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از 8 نشریه علمی پژوهشی، 15 نشریه علمی ترویجی و بیش از 40 نشریه علمی تخصصی تا کنون در عرصه فعالیت های علمی کشور ضمن تقویت بنیان علمی و دانش تخصصی حوزه نظم و امنیت شرایط تعامل و تبادل علمی با پژوهشگران سایر حوزه های پژوهشی و دانشگاهی را نیز فراهم نموده است. از طريق این سامانه میتوانید به متن کامل مقالات کلیه نشریه های ناجا دسترسي آزاد (Open Access) داشته باشید و یا مقالات خود را برای انتشار در این نشریات ارسال نمایید.

  پایگاه های داده

  11- بانک اطلاعات نشریات کشور (www.magiran.com)
  معرفي: از طريق سايت magiran مي توانيد به متن كامل بيش از 900 هزار مقاله فارسي دسترسي داشته باشيد (با اشتراک طلایی 20 هزار تومان در سال) و مقالات موردنيازتان را از نشریات گوناگون علمی و خبری دانلود کنید.

  12- پايگاه اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي (www.sid.ir)
  معرفي: از طريق این سايت مي توانيد به متن كامل بيش از 217هزار مقاله فارسي و بيش از 780 هزار مقاله انگليسي، دسترسي آزاد (Open Access) داشته باشيد و مقالات موردنيازتان را به صورت رايگان دانلود کنید.همچنین اطلاعات اکثر نشریات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی جهت ارسال مقاله در این سایت به صورت طبقه بندی شده و با قابلیت جستجو آورده شده است.اطلاعات برخی طرح های پژوهشی اجرا شده یا در دست اجرا و همچنین فراخوانهای پژوهشی در این سایت قرار داده می شود.

  13- پایگاه گنج (گنجینه علمی ایرانیان) (http://ganj.irandoc.ac.ir)
  معرفي: در این پایگاه اطلاعات مربوط به بیش از 305هزار پایان نامه ایرانی، بیش از 130هزار مقاله مجلات علمی، بیش از 14هزار پایان نامه ایرانیان خارج از کشور، بیش از 163هزار مقاله همایش های ایران و بیش از 37هزار پروپزال قرار داده شده است. در این سایت میتوانید به صورت رایگان عضو شده و از اطلاعات موجود با جستجوی پیشرفته استفاده نمایید.

  14- پرتال جامع علوم انسانی (http://www.ensani.ir)
  معرفي: از طریق این پرتال میتوانید به متن کامل بیش از 230 هزار مقاله تمام متن به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. مزیت این پرتال دسته بندی موضوعی داده های علمی در آن می‌باشد که در قالب بیش از 3100 موضوع، حوزه های مختلف علوم انسانی را شامل می شود. مزیت دیگر پرتال جامع علوم انسانی جستجوی پیشرفته جهت دسترسی آسان به منابع پرتال جامع علوم انسانی می باشد.

  بانک های اطلاعاتی انگلیسی

  15- سنجش اعتبار نشریات بین المللی (http://scimagojr.com)
  معرفي: به منظور ارسال مقالاتتان برای نشریات معتبر جهانی، از طریق این سایت می توانید نشریه های معتبر بین المللی را بر اساس قلمرو و طبقه بندی موضوعی جستجو نموده و با رتبه بندی علمی آنها آشنا شوید و اچ ایندکس و دسته بندی مقاله در Q1 و Q2 و Q3 و Q4 را در سالهای مختلف مشاهده نمایید.

  16- جستجوگر آواکس (دانلود کتابهای رایگان انگلیسی) (http://avaxsearch.com)
  معرفي: از طريق اين سايت مي توانيد به متن كامل كتابهای الكترونيكي بیش از 20 زبان دنیا دسترسي آزاد (Open Access) داشته باشيد. پس از ورود به اين سايت ابتدا بر اساس نام كتاب یا نام نويسنده را انتخاب جستجو کرده و با کلیک بر روی عنوان کتاب، سایتهای پشتیبانی که متن کامل کتاب بر روی آنها قرار گرفته است معرفی می شود.

  17- دانلود کتابهای آن لاین انگلیسی (http://onlinebooks.library.upenn.edu)
  معرفي: از طريق اين سايت مي توانيد به متن كامل بيش از يك ميليون كتاب الكترونيكي دسترسي آزاد (Open Access) داشته باشيد. پس از ورود به اين سايت ابتدا نوع جستجو بر اساس نام كتاب، نويسنده، موضوع، شماره سريال و... را انتخاب كنيد. سپس عنوان مورد نظرتان را جستجو كرده و بر روي كتاب مورد نظرتان كليك نماييد. پس از معرفي مختصري از كتاب، لينك منبع اصلي متن كامل كتاب قرار دارد.

  میتوانید در ادامه به برخی از مهمترین فعالیت های موسسه ایران تز نیز سر بزنید:

  آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران

  آموزش انجام پایان نامه دکتری عمران سازه

  آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ادبیات فارسی

  06