• 09106803996 برای مشاوره رایگان با اساتید همین حالا تماس حاصل نمایید
 • مهمترین مقالات دانشگاهی

  مهمترین مقالات و پایان نامه ها در ایران

  اهمیت نگارش مقالات علمی برای تمامی دانشجویان در هرکجای دنیا بسیار روشن است .اما این اهمیت بالا باعث بروز مشکلاتی شده است که انجام  پایان نامه و مقاله علمی را برای دانشجویان بسیار دشوار کرده است.همین امر باعث میشود که دانشجویان نتوانند قدرت کافی را در ارائه مطالب مفید دانشگاهی و ارائه یک پایان نامه خوب داشته باشند.بنابراین توصیه موسسه ایران تز و تمامی اساتید دانشگاهی برای دانشجویانی که قصد دارند بهترین پایان نامه را ارائه دهند این است که از یک مشاور برتر در این امر کمک بخواهند.اما این مشاور باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟یکی از مهمترین فعالیت هایی که ما در این سایت به آن پرداخته ایم بررسی و معرفی برخی از موسسات انجام پایان نامه در ایران بود که شما دانشجوی عزیز میتوانید با کلیک روی لینک زیر به آن صفحه مراجعه کنید.

  آموزش انجام پایان نامه 

  آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد 

  آموزش انجام پایان نامه دکتری 

  انجام پایان نامه

  اما هدف و مقصود موسسه ایران تز از نگارش این مقاله و تنظیم این صفحه وب بررسی برخی از مهمترین مقالاتی است که در ایران به قلم تحریر درآمده اند.یکی از مهمترین فعالیت هایی که باید پیش از شروع به نگارش کرد را این میدانیم که باید به صفحه رسمی بانک های اطلاعاتی ایران مراجعه کنید و بررسی کنید که درباره موضوعی که میخواهید تحقیق کنید چه مقالات و پایان نامه هایی به قلم درآمده اند.در این مطلب تنها به معرفی کی از این صفحات اطلاعاتی میپردازیم.اما درآینده به نگارش یک مقاله درباره بانک های اطلاعاتی ایران خواهیم پرداخت.

  پایگاه اطلاعاتی گنج یکی از مهمترین و معتبرترین پایگه های اطلاعاتی در رابطه با پایان نامه ها و مقالات انتشار یافته در ایران است که شما دانشجوی عزیز میتوانید با مراجعه به این سایت و بررسی مقالات به این مهم پی ببرید که آیا پایان نامه ای که قصد نگارش آنرا دارید پیشتر به قلم درآمده اند یا خیر.

  نکات مهم در مقالات پژوهشی و پایان نامه های دانشگاهی

  همانطور که از تیتر این بخش مشخص است ما به بررسی مقالات و پایان نامه ها در ایران خواهیم پرداخت.اما پیش از هر بحثی لازم است که شما درباره پایان نامه آگاه کنیم.پیشتر و در مطالب قدیمی تر ما به صورت کاملا مفصلی به انجام پایان نامه و بررسی موارد و نکاتی درباره آن پرداخته ایم که شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر و یا جست و جوی کلمه انجام پایان نامه در گوگل و ورود به سایت ایران تز به صورت کاملا ویژه ای از این اطلاعات بهره مند شوید.

   آموزش انجام پایان نامه 

  آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد 

  آموزش انجام پایان نامه دکتری 

  همانطور که میدانید موسسه ایران تز به عنوان بهترین موسسه انجام پایان نامه در ایران افتخار دارد که با در اختیار گرفتن برترین اساتید دانشگاهی و رتبه های ممتاز کنکور و دانشگاه های سراسر کشور به انجام پایان نامه در تمامی مقاطع تحصیلی و در تمامی دانشگاه های کشور بپردازد.اما در ادامه این مطلب به بررسی موارد و نکاتی درباره مقالات دانشگاهی خواهیم پرداخت.به شما این اطمینان را میدهیم که با مطالعه این بخش از مطلب بتوانید به خوبی به نگارش مقاله در هر کجای ایران و در هر مقطع و رشته تحصیلی بپردازید.

  5 موسسه برتر انجام پایان نامه در ایران

  نکات کلیدی نگارش مقاله

  • هر مقاله بیان یک داستان است.

   پس داستان خود را بدانید! بدانید چرا دیگران باید به این داستان علاقمند شوند: آیا موضوع روز دنیاست؟ آیا به نتایج عجیب و غیرمنتظره‌ای دست یافته‌اید؟ آیا توصیف جدیدی از یک واقعیت و یا پدیده را بیان می‌کنید؟

  • این داستان لزوماً آنچه که شما (پشتیبانی) داده‌اید نیست!

   بلکه شامل دلایل مهم و جذاب بودن داستان، ارایه و عرضه ایده‌های نو، افق‌ها و نگرش‌های جدید نیز می‌شود.

  • در نوشتن مقاله سعی کنید بالا به پایین (Top-Down) بنویسید.

   همانطور که بیشتر انسان‌ها اینگونه می‌اندیشند، ابتدا ایده کلی را مطرح کنید و سپس وارد جزییات شوید. حتی هنگام نوشتن جزییات تلاش کنید به صورت بالا به پایین بنویسید.

  • از نوشتن پاراگراف‌های یک جمله‌ای به پرهیزید.

   از اختلاط زمان‌های افعال در نوشتن اجتناب کنید. به عنوان مثال یک جمله زمان گذشته و جمله بعدی زمان آینده باشد. جملات نوشته شده در هر پاراگراف ترتیب و ترکیب منطقی داشته و مرتبط با موضوع اصلی باش. همچنین ارتباط معناداری با پاراگراف‌های قبل و بعد خود داشته باشد.

  • خود را در جایگاه خواننده مقاله بگذارید و مقاله را برای خواننده بنویسید نه برای خودتان!

   تلاش کنید مختصر و مفید بنویسید و برای درست، دقیق، کامل و مختصر نوشتن وقت بگذارید. وقت خواننده را با نوشتن جملات غیرمرتبط تلف نکنید و او را خسته نکنید!

  • با نوشتن جملاتی خواننده را در مراحل مختلف داستان همراهی کنید تا بداند در کجای داستان قرار دارد و سردرگم نشود.

   به عنوان مثال: … Let us next develop a model for همچنین تلاش کنید از نوشتن جملات طولانی و چند خطی اجتناب کنید. با شکستن جملات طولانی، آنان را در قالب جملات کوتاه بازنویسی کنید.

  • پشت سرهم متن بنویسید و سعی کنید از شکل‌ها، نمودارها و جداول برای توضیح استفاده کنید.

   در بسیاری از موارد یک شکل می‌تواند از نوشتن چندین پاراگراف، مطلبی را به مراتب بهتر به خواننده انتقال دهد. توجه کنید که تعداد زیاد شکل و نمودار نیز می‌تواند موجب سردرگمی خواننده شود. پس از شکل‌هایی که حاوی نکات مهم هستند، در نوشتن داستان خود استفاده کنید.

  • هیچ کس قادر نیست ذهن شما را بخواند و به اندازه شما از فعالیت (پشتیبانی) شده اطلاع ندارد.

   پس توجه کنید آیا اطلاعات کافی در اختیار خواننده قرار داده‌اید تا بتواند مطالب شما را بفهمد؟ آیا همه عبارات/ مفاهیم جدید به درستی تعریف شده‌اند؟

  • هیچ کس به اندازه شما به موضوع داستان شما علاقمند نیست!

   بنابراین باید به خواننده بگویید که چرا او نیز باید به این موضوع علاقمند شود و با اشتیاق، داستان را تا به آخر بخواند. دقت کنید خواننده را با نوشتن صفحات پر از فرمول‌های ریاضی، مطالب غیرضروری و یا تکراری خسته نکنید. بعضی از مطالب مانند اثبات‌های طولانی و یا نکات تکمیلی را می‌توانید در قسمت ضمیمه بگنجانید.

  • در قسمت بیان نتایج، با دقت فرض‌های استفاده شده را توضیح دهید.

   توجه کنید تا مطالب و اطلاعات کافی برای (پشتیبانی) مجدد آزمایشات واقعی و یا شبیه سازی‌های کامپیوتری در اختیار خواننده قرار گرفته باشد. ویژگی‌های آماری نظیر بازه اطمینان (Confidence interval) و … باید ذکر شده باشد. نتایج به دست آمده را نه غیرواقعی بزرگ جلوه دهید و نه غیرواقعی کوچک بشمارید. نشان دهید که آیا این نتایج در حالت‌های خاص و یا محدودی به دست خواهد آمد و یا در حالت‌های کلی‌تر نیز اعتبار دارند.

  • بیاندیشید چه افرادی در زمینه فعالیت پژوهشی شما از بهترین نویسندگان هستند.

   تلاش کنید با مطالعه و بررسی سبک نوشتن مقالات این افراد، هنر نوشتن مقاله را در خود تقویت کنید. نوشتن به زبانی ساده و قابل فهم کمک می‌کند که مقالات شما در مجلات معتبر چاپ شود.

  • پس از نوشتن مقاله، حتما وقتی را برای مرور و اصلاح مقاله در نظر بگیرید.

   مقاله را در اختیار اساتید، دوستان و یا افرادی که تجربه خوبی در نوشتن مقاله دارند، قرار دهید و از دیدگاه آنان مطلع شوید. تلاش کنید نکات مطرح شده توسط آنان را در نسخه نهایی پیش از ارسال بگنجانید.

  در ادامه میتوانید با برخی دیگر از خدمات موسسه ایران تز همراه باشید:

  آموزش انجام پایان نامه تربیت بدنی

  آموزش انجام پایان نامه جامعه شناسی

  آموزش انجام پایان نامه مدیریت مالی

  26آبا