• 09106803996 برای مشاوره رایگان با اساتید همین حالا تماس حاصل نمایید
 • چاپ مقالات علمی پژوهشی

  چاپ مقاله علمی پژوهشی 

  یکی از مهمترین مراحل و راهکارهایی که میتوان برای ارتقای سطح علمی خود و یا سطح علمی دانشگاه انجام داد چاپ و نگارش مقالات علمی پژوهشی است.اما این مقالات را به چه شیوه هایی متیوان نگارش کرد؟ موسسه علمی تحقیقاتی ایران تز به عنوان یکی از برترین موسسات انجام پایان نامه در ایران این افتخار را دارد که به چاپ مقاله علمی پژوهشی در تمامی سطوح و در تمامی رشته های دانشگاهی بپردازد.شما دانشجوی عزیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بحش تماس با ما مراجعه نمایید.

  اما از دیگر خدمات و بخش هایی که موسسه ایران تز به دانشجویان سراسر کشور ارائه میدهد میتوان به بخش های زیر اشاره کرد :

  آموزش انجام پایان نامه 

  آموزش انجام پایان نامه ارشد 

  آموزش انجام پایان نامه دکتری

  چاپ مقالات علمی پژوهشی

  شیوه چاپ مقاله علمی پژوهشی

  همانطور که گفتیم نگارش مقاله علمی پژوهشی راهی بسیار مهم و مفید در مراحل تحصیل است.اما این مرحله را باید به چه شیوه ای انجام داد؟ از همین رو موسسه ایران تز در این مطلب به بررسی شیوه های نگارش مقاله علمی پژوهشی و گام های مختلف آن پرداخته است.اما شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با این موسسه در ارتباط باشید.

  1.انتخاب موضوع مقاله 


  برای اینکه ببینید که چگونه مقاله بنویسیم، اول موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و می‌توانید برای حداقل یک الی دو هفته بر آن تمرکز کنید. اگر موضوع بزرگی را در نظر دارید، آن را کوچک‌تر کنید. مثلا به جای نوشتن مقاله‌ای درباره‌ی چگونگی دکوراسیون خانه، موضوع خود را به چگونگی دکوراسیون خانه به سبک سنتی و با کم‌ترین هزینه تغییر بدهید. هر چقدر موضوع مقاله جزئی‌تر باشد، راحت‌تر می‌توان تمامی جنبه‌های آن موضوع را پوشش داد.

  سپس شروع به نوشتن یک پیش‌نویس کاملا ساده کنید و هر چه به ذهن‌تان می‌رسد را بنویسید. به خودتان سخت نگیرید و از تحلیل کار خود اجتناب کنید و فقط به لذت به اشتراک گذاشتن دانسته‌های خود بیندیشید. وقتی کارتان تمام می‌شود، استخوان‌بندی مقاله‌ شما آماده شده است. سپس برای مدتی نوشته‌ی خود را کنار بگذارید.

  2. مراجعه به نیاز های مخاطبان آن موضوع


  برای اینکه ببینید چگونه مقاله بنویسیم، باید بگویم توجه به نیاز مخاطب را فراموش نکنید. حالا دوباره به سراغ مقاله‌‌ تان بروید. دید خود را تغییر بدهید و تصور کنید که خواننده‌ی مقاله هستید. ۳ کلمه برای توصیف مخاطبِ هدف خود انتخاب کنید (مثلا حرفه‌ای‌ها، مردان مجرد). به عنوان خواننده، دوست دارید مقاله به چه سؤالاتی پاسخ بدهد؟ ممکن است هنوز پاسخ این سؤال را ندانید، اما در هر صورت سؤالات خود را فهرست کنید؛ در گام بعد به جستجوی پاسخ‌های این سؤالات خواهید پرداخت.

  3. تحقیق کنید
  یکی از راه‌ها برای اینکه ببینیم که چگونه مقاله بنویسیم، تحقیق کردن است. تحقیق به مقاله‌ صحت و اعتبار می‌بخشد. اطلاعاتی که می‌توانید برای نوشتن مقاله استفاده کنید عبارتند از:

  آمار و ارقام
  نقل‌قول‌های افراد سرشناس
  تعاریف
  حکایات (منظور حکایات کوتاه و گویا درباره‌ی خود یا افراد دیگر)
  نقل‌قول‌ها و مثال‌هایی از افرادی مثل خوانندگان مقاله یا از کتاب‌های شناخته‌شده‌ی آن موضوع
  ارجاعات از سایر رسانه‌ها (فیلم، تلویزیون، رادیو)
  ابزارها، منابع یا محصولات سودمند (اگر فراوان باشند، به فکر ایجاد یک نوار کناری باشید)
  ارجاعات به مکان‌ها یا رویدادهای محلی (اگر انتظار مقاله محدود به یک منطقه‌ی خاص باشد)
  هر چیزی که برای تحقیق لازم دارید را جمع‌آوری کنید و در یک پوشه، چه فیزیکی و چه الکترونیکی، قرار بدهید. فراموش نکنید که منابعِ تمامی این تحقیقات را در اختیار داشته باشید تا برای تصدیق اعتبار، آنها را در اختیار ویراستار قرار بدهید. ممکن است بخواهید ابتدا به جمع‌آوری اطلاعات بپردازید و سپس آنها را غربال کنید یا فقط تا وقتی که به نظرتان کافی باشد به جمع‌آوری اطلاعات ادامه بدهید. در هر صورت استراتژیِ جمع‌آوری اطلاعات، به خودتان و سبک کارتان مربوط می‌شود.

  انجام پروپوزال های ایران تز

  4. اطلاعات خود را به صورت موثق بنویسید


  مخاطبتان را در نظر بگیرید و با استفاده از اطلاعاتِ پشتیبانی که جمع‌آوری کرده‌اید پیش‌نویس موثقتری بنویسید. گاهی اوقات در گام‌های ۲ و ۳ ممکن است به این نتیجه برسید که باید از اول یک پیش‌نویس تازه را آماده کنید. یا ممکن است بخواهید نوشته‌های فعلی را بازبینی کنید تا لحن گفتاری بهتری با مخاطب خود داشته باشید.

  این دفعه که پیش‌نویس را می‌خوانید، از خود بپرسید: آیا این نوشته به کار می‌آید؟ آیا بیش از اندازه کلی، سطحی، کسل‌کننده، مبهم یا پرشکاف نیست؟ اگر اینطور است، از نشریات مورد علاقه‌ی خود الگو بگیرید. نویسندگان این نشریات از چه تکنیک‌هایی که شما هم می‌توانید به کار بگیرید، استفاده می‌کنند؟

  5.مقاله نویسی صریح 


  مقاله را چند بار مرور کنید تا مطمئن شوید که همه‌ی گام‌های فرایندِ نگارش مقاله را طی کرده‌اید. مقاله باید کامل و جامع باشد. شما می‌خواهید که مخاطب با خواندنِ کلِ مقاله بتواند با کم‌ترین هزینه برای شب عید شام درست کند، در فوتبال یک تکل فوق‌العاده بزند یا بهترین مکان برای اقامت را پیدا کند.

  اگر روایت مقاله‌ شما در جهت‌های مختلفی حرکت می‌کند، به کمک عناوین فرعی مقاله را به نکات کلیدی کوچک‌تر تقسیم کنید. ترکیب کردن اطلاعات پیچیده و تقسیم آن به گام‌های کوچک‌تر به ویژه در نگارش آنلاین اهمیت دارد، و در قالب چاپی نیز متداول است.

  6.تکرار در خواندن و نگارش مقاله خود


  پیش‌نویس مقاله‌ خود را با صدای بلند برای یکی از دوستان خود بخوانید. سپس، از او یک سری سؤال بپرسید: آیا او متوجه مطلب شد؟ آیا چیزی از قلم افتاده است؟ آیا مطلب دیگری وجود داشت که او مایل به دانستن آن باشد؟ آیا او می‌تواند به روش‌های اشاره شده در مقاله عمل کند؟ با در ذهن داشتن پیشنهادات او، بهترین تصمیم ممکن را درباره‌ی تغییرات مورد نظر خود اتخاذ کنید.

  سؤالات زیر می توانند به شما در یافتن اشتباهات یا از قلم افتادگی‌ها کمک کند:

  آیا شما به اندازه‌ي کافی درباره‌ی ترکیبات/ منابع مورد نیاز برای انجام فعالیت مورد نظر در مقاله به خواننده توضیح داده‌اید؟
  آیا همه‌ی گام‌های مهم را تحت پوشش قرار داده‌اید؟
  آیا ترتیب فرایند مقاله منطقی است؟
  آیا از کلماتی که نشان‌دهنده‌ی توالی باشند مثلِ «در ابتدا، بعد از آن، سپس» استفاده کرده‌اید؟
  آیا به خواننده در خصوص مشکلات ممکن هشدار داده‌اید؟
  بازنویسی کنید، بلند بخوانید، بازنویسی کنید، سپس بلند بخوانید و بازنویسی کنید، یک کمک یک دوستِ منتقد اشکالات ممکن را پیدا کنید و تنها وقتی که از مقاله‌ خود احساس رضایت پیدا کردید، آن را به همراه یک نامه‌ی پوششی به یک انتشارات مناسب بفرستید.

  انجام پایان نامه مهندسی معدن

  نکات مهم در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  برای نگارش یک مطلب بسیار ساده و روزمره نیاز به در نظر گرفتن نکات بسیار مختلفی داریم. همانطور که پیشتر برای شما واضح شد در این مطلب قصد داریم به نکات مهم در چاپ مقاله علمی پژوهشی بپردازیم.


  ۱. برای نوشتن یک مقاله‌ خوب، ابتدا موضوع مورد نظر خود را انتخاب و درباره‌ی محدوده‌ی کار خود تصمیم‌گیری کنید. (موضوع باید به اندازه‌ی کافی کوچک باشد و محدوده‌ی آن باید به وضوح ترسیم شده باشد.)

  ۲. در خصوص موضوع، یک تحقیق مفصل و جدی انجام بدهید. (اطمینان حاصل کنید که هیچ مطلبی را از قلم نینداخته‌اید.)

  ۳. رساله‌ها، مقالات و کتاب‌های مرتبط با موضوع خود را بخوانید تا با تمامی جوانب مرتبط با موضوع آشنایی پیدا کنید. (میزان درک و دریافت شما از مطالبی که خواندید، تعیین‌کننده‌ی کیفیت مقاله‌ شما خواهد بود.)

  ۴. اگر موضوع شما هنوز وسیع و کلی است، بر طبق مطالبی که خواندید آن را بازبینی کنید و تا جای ممکن کوچک‌تر نمایید. (محدود نکردن موضوع به این معناست که شما می‌خواهید یک مطلب سنگین با یک شیوه‌ی نوشتاری معمولی بنویسید.)

   

  ۵. برای نوشتن مقاله برنامه داشته باشید. (نوشتن بدون داشتن برنامه، بی‌فایده است. برنامه، نقشه‌ی راه شما خواهد بود.)

  ۶. دانش و اطلاعاتی را که خوانده و جمع‌آوری کرده‌اید، طبقه‌بندی کنید.

  ۷. اطلاعات نامرتبط را دور بریزید.

  ۸. براساس برنامه، شروع به نوشتن مقاله کنید. (منتظر چیزی برای الهام گرفتن نباشید. به محض شروع نوشتن، الهام خواهید گرفت.)

  ۹. مقاله خود را به زبانی ساده، واضح و قابل‌فهم بنویسید. (استفاده از زبان پرتکلف، کلمات مبهم و جملات طولانی از ویژگی‌های یک مقاله‌ خوب به حساب نمی‌آیند.)

  ۱۰. افراد از تمامی سنین باید بتوانند به راحتی ادعاها، هدف و جملات شما را درک کنند.

   

  ۱۱. باید منظور شما از اصطلاح، مفاهیم و کلماتی که در مقاله به کار می‌برید مشخص باشد. (ضمن نوشتن مقاله، یک لغت‌نامه‌ی معمولی و تخصصی در کنار خود داشته باشید. بزرگ‌ترین خطری که یک مقاله با آن مواجه می‌شود، استفاده‌ی اشتباه و نا به جا از اصطلاحات و مفاهیم است. از اصطلاحات تخصصی بیش از حد استفاده نکنید چرا که حواس خواننده را از مقاله پرت می‌کند. اصطلاحات در واقع ثمره، چارچوب، کلید و خلاصه‌ی دانش هستند. به اندازه از آنها استفاده کنید.)

  ۱۲. در بخش مقدمه، هدف اصلی مقاله و نتیجه‌ای که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید را به وضوح بنویسید.

  ۱۳. اولین جمله‌ی هر پاراگرف را به ایده‌ی اصلی آن پاراگرف اختصاص بدهید.

  ۱۴. مراقب باشید که مقاله‌ شما اشتباهات املائی نداشته باشد. بعد از پایان کار نگارش مقاله، از آن پرینت بگیرید و یک نگاه اجمالی به آن بیندازید تا خطا و اشتباهات احتمالی را پیدا کنید.

   

  ۱۵. طول یک مقاله‌ خوب به‌اندازه است. هرگونه کلمه یا حتی جمله‌ی نامربوط را حذف کنید. مقاله‌ خوب فاقدِ هرگونه کلمه، جمله، پاراگراف‌ یا اطلاعات غیرضروری است.

  ۱۶. جمله یا اطلاعاتی که به شما تعلق ندارند را با ارجاع به پانویس یا پرانتز نقل کنید. (هرچه ارجاعات مقاله بیشتر باشد، مقاله موجه‌تر خواهد بود. ارزش یک مقاله در مقالات و مطالبی نهفته است که آن مقاله به آنها ارجاع می‌دهد.)

  ۱۷. در خصوص بخش نتیجه‌گیری مقاله‌ خود یک تحقیق ویژه انجام دهید. (نتیجه‌گیری خلاصه‌ی مقاله نیست. بلکه بخشی است که دری را می‌گشاید، چیزی را ارزیابی می‌کند و مشارکت شما را در دنیای ایده‌ها و دنیای آکادمیک به نمایش می‌گذارد.)

  ۱۸. همان‌طور که یک مقدمه‌ی خوب سطح دانش شما را نشان می‌دهد، نتیجه‌گیری نیز نفوذ شما به آینده یا به عبارت دیگر افق دید شما را به نمایش می‌گذارد.

  ۱۹. یک مقاله‌ خوب، تکراری از مقالات گذشته نیست. در عوض متنی علمی است که باعث شروع کارهای تازه، ایجاد انگیزه و مشارکت سایرین می‌شود.

  ۲۰. بعد از تکمیل مقاله، آن را حداقل به ۳ نفر (یا در صورت امکان ۵ نفر) از افرادی که به دانش و نقطه‌نظر آنها اعتماد دارید بفرستید و از آنها بخواهید که مقاله‌ شما را نقد کنند. سپس براساس نقدهای آنها، مقاله را ویرایش کنید و بارها و بارها آن را بخوانید تا کاملا از صحت آن مطمئن شوید. آنگاه آن را برای نشریات مرتبط با زمینه‌ی فعالیت خود ارسال کنید.

  سفارش انجام پایان نامه

  راه کار ها و شیوه های بسیار زیادی برای انجام پایان نامه وجود دارد اما یکی از مهمترین های انها را میتوان سفارش انجام پایان نامه دانست که موسسات و گروه های تحقیقاتی بسیار زیادی در ایران به آن میپردازند.یکی از مهمترین این موسسات را میتوان موسسه ایران تز دانست که علاوه بر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری به انجام پایان نامه دکتری خواهد پرداخت.همانطور که تا به این مزحله از این مطلب همراه ما بودید موسسه ایران تز فعالترین و همچنین موفق ترین موسسه انجام پایان نامه در ایران است که به انجام پایان نامه در تمامی رشته ها و در سراسر کشور میپردازد و شما دانشجوی عزیز را تا زمان دفاع همراهی خواهد کرد.پس ادامه این مطلب را طبق روال ابتدایی مطلب به بررسی نکاتی مهم در انجام پایان نامه و سفارش انجام پایان نامه خواهیم پرداخت.

  فصول پایان نامه 

  فصل اول : کلیات تحقیق

  فصل دوم: مروری بر ادبیات تحقیق

   فصل سوم:  روش اجرای تحقیق

  فصل چهارم : یافته های تحقیق

   فصل پنجم: نتیجه گیری تحقیق

   انجام پروپوزال اولین قدم برای شروع انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پروپوزال اسکلت و شمای کلی از یک طرح تحقیقی یا پژوهشی ست که اصل کار نیست بلکه طرح اولیه است. انجام پروپوزال اصلی ترین و مهم ترین بخش یک کار تحقیقی یا پژوهشی است.درست است که پروپوزال اصل  تحقیق نمی باشد ولی طرح کلی ست .

  در واقع پروپوزال شمای کلی یک تحقیق است که استاد راهنما با خواندن آن بتواند اساس کاری که در پایان نامه قرار است انجام شود را دریابد.در واقع پروپوزال ماکت یک ساختمان است بطوری که با دیدن آن بتوان ساختمانی که قرار است بر مبنای آ« ساخته شود را مجسم کرد.

   

  در ابتدای شروع هر کار تحقیقی مثل انجام پایان نامه ابتدا باید موضوع تحقیق را انتخاب کرد.موضوع باید تحت نظر استاد راهنما انتخاب شود.به هیچ وجه نباید از موضوع تکراری استفاده شود برای استعلام اینکه موضوع انتخابی شما تکراری نیست به سایت ایرانداک مراجعه کنید.موضوع باید به روز و جدید باشد در عین حال رسا و روشن و گویای تحقیق مورد نظر باشد.

  مرحله بعد انتخاب عنوان مناسب برای موضوع مورد نظر می باشد.عنوان در دیدترین سمت یک پایان نامه می باشد لذا باید دقت کافی در انتخاب بهترین عنوان برای پایان نامه را بخرج داد.براین مبنا می توان نتیجه گرفت که یک پایان نامه خوب در گرو انتخاب یک موضوع مناسب می باشد و برای اینکه بتوانیم یک پایان نامه خوب نگارش کنیم باید پروپوزال و اسکلت بندی درستی داشته باشیم.

   اجزای تشکیل دهنده یک پروپوزال:

  عنوان تحقیق

  اهمیت و لزوم تحقیق

  طرح مسئله

  بیان مسئله

  اهداف تحقیق

  سوالات تحقیق

  فرضیات تحقیق

  پیشینه تحقیق

  روش تحقیق

  ابزار اندازه گیری تحقیق

  جامعه آماری

  تجزیه تحلیل داده ها

  فهرست منابع تحقیق

   

  درجه بندی مقاله علمی پژوهشی

  علمی–پژوهشی
  مطابق تعریف، یک مقاله علمی–پژوهشی دنبال «جستجوی حقایق و کشف بخشی از معارف» است یا به «بیان اندیشه‌ای در موضوعی علم از طریق مطالعه‌ای نظام‌مند و برای یافتن روابط اجتماعی میان پدیده‌های طبیعی» می‌پردازد. این مقالات باید از اصالت و ابداع برخوردار باشند و مرزهای علم و فناوری را درمی‌نوردند. مخاطبان این نشریات، استادان دانشگاه، دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران مؤسسات تحقیقاتی هستند. برخی از مجلات علمی–پژوهشی ایرانی در مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) نیز نمایه شده‌اند.

  علمی–ترویجی
  یک مقاله علمی–ترویجی برای ارتقای سطح اطلاعات خواننده موضوعی علمی را ترویج می‌کند. اصولاً این مقالات جز آشناسازی هدفی ندارند و می‌توانند ترجمه با تألیف باشند. مخاطب این نشریات، افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، دانش‌آموزان دبیرستان، صنعت‌گران، مخترعان، افراد دارای تحصیلات غیررسمی هستند.

  علمی–عمومی
  آئین‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی، درجه پائین‌تری از مجلات را که علمی–پژوهشی یا علمی–ترویجی نیستند را نیز زیر عنوان علمی–عمومی به رسمیت می‌شناسد که مطابق تعریف عبارتند از مجلاتی که «هر شماره آن با تأکید بر یک رشته علمی یا یک گروه آموزشی منتشر می‌شود» و از کمیسیون مجلات این دانشگاه دارای مجوز باشند، اما از وزارت علوم درجه مصوبی نداشته باشند.

   میتوانید در ادامه با برخی از خدماتی که موسسه ایران تز ارائه میدهد همراه باشید:

  آموزش انجام پایان نامه ارشد برق
  آموزش انجام پایان نامه ارشد حسابداری
   اموزش انجام پایان نامه شیمی 
  30شهر